Chcete také něco zlepšit ve svém městě? Společně to zvládneme.

Jednotlivci

 • Lepší pěší cesty

  Společně měníme místa, kde žijeme a kudy chodíme tak, aby byla bezpečná a pohodlná, abychom se tam mohli setkávat a trávit volný čas.

 • Bezpečná cesta pro moje dítě

  Vycházíme z názorů dětí, jejich pohledu na okolí školy, jejich obav i přání, které zjišťujeme podrobným průzkumem cest do a ze školy i analýzy dopravní situace v okolí škol. Na základě spolupráce s dětmi navrhuje dopravní projektant úpravy rizikových míst tak, aby byla bezpečnější a umožňovala dětem samostatnou dopravu.

 • Dítě v pohybu

  Pojďte s námi pěšky do školy! Jít pěšky do školy je příležitost hýbat se, popovídat si, někoho potkat nebo něco zažít. Ráno dělá den a chůze vás probere a nastartuje. Zapojit se mohou školy, jednotlivé třídy nebo rodiče s dětmi.

 • Stát se dobrovolníkem

  Dobrovolníci na akcích nebo v kanceláři nám někdy přijdou více než vhod. Chcete si zkusit, jaké to s námi je?

Školy

 • Bezpečnější okolí škol

  Společně se školami měníme jejich okolí tak, aby bylo bezpečnější hlavně pro děti.

 • Škola, kam se chodí pěšky

  Chceme zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky. Zorganizujte u vás ve škole pěší den, týden nebo dokonce měsíc.

 • Škola, kam se jezdí na koloběžce a na kole

  Školy na území hl. m. Prahy mají možnost získat stojany na kola nebo koloběžky, nebo dokonce i celý přístřešek. Je potřeba, aby o jejich instalaci zažádala městská část, která je následně převezme do správy. Samotnou instalaci provede Technická správa komunikací.

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás