• Petra Syrová

  petra.syrova@peskymestem.cz

  předsedkyně

  Více informací

  Předsedkyně Petra Syrová je nesmírně pečlivý člověk, bez kterého bychom nemohly pomýšlet na žádný z grantů, na který jsme kdy dosáhly. Řeší právní otázky, drží pohromadě program spolku a sleduje dopad projektových aktivit. Bez ní by dnešní spolek vůbec nebyl a jen díky její energii a píli se posouváme dál.

 • Blanka Klimešová

  blanka.klimesova@peskymestem.cz

  Bezpečné cesty do školy

  Více informací

  Blanka je hlavou i rukama projektu Bezpečné cesty do školy  To ona dokáže spolupracovat nablízko s dětmi, učiteli, projektanty, architekty, městskými úředníky i policisty v podstatě naráz a výsledkem jsou unikátní, dopravně zklidňující studie pro okolí zapojených škol. Veškerá její práce směřuje k tomu, aby děti nemusely před školami uskakovat autům a aby jejich cesty byly bezpečnější i zdravější. 

 • Marie Čiverná

  marie.civerna@peskymestem.cz

  Pěšky do školy

  Více informací

  Marie je mozkem i srdcem projektu Pěšky do školy a neexistuje otázka, kterou by nedokázala zodpovědět a není překážka, kterou by nebyla připravena zdolat. I proto je tenhle projekt tak oblíbený u dětí i u škol samotných, ona tomu totiž dá všechno. 

 • Radana Pěnková

  radana.penkova@peskymestem.cz

  Finanční manažerka, Chodci sobě

  Více informací

  Mít Radanu v týmu je zárukou pečlivě vedeného rozpočtu. Finančnímu a procesnímu řízení se věnuje již řadu let a možnost využít získané dovednosti ve prospěch chodecké komunity v Praze ji nadchla. Těší nás, že má nově na starosti také platformu Chodci sobě. 

 • Dominika Marešová

  dominika.maresova@peskymestem.cz

  Konference Pěšky městem, Bezpečné cesty do školy

  Více informací

  Dominika pro nás v roce 2023 organizovala mezinárodní urbanistickou konferenci „Vyzkoušejte změnu“ a nyní má nově na starost projekt Bezpečné cesty do školy. Není jí jedno, jak vypadá městský prostor a co dýcháme. Kromě chození po horách totiž ráda chodí pěšky i městem, což je důvod, proč se k nám v roce 2023 připojila do týmu.

 • Eliška Vidomus

  eliska.vidomus@peskymestem.cz

  603 168 067

  PR a komunikace s médii

  Více informací

  Eliška k nám přišla se zkušenostmi z veřejnoprávních médií, akademické sféry i neziskového sektoru. S energií sobě vlastní prezentuje naše projekty v médiích a mezi tím vším udržuje živou komunikaci s veřejností na sociálních sítích. Díky jejímu podání je naše práce srozumitelná úplně všem.

 • Irena Schlosserová

  irena.schlosserova@peskymestem.cz

  Péče o dárce a fundraising

  Více informací

  Irena se k nám přidala proto, aby hýčkala komunitu našich podporovatelů. Ať už nás podporujete morálně, odborně, finančně či věcně, bude to ona, kdo si s vámi bude povídat a psát. Ráda zjistí, který projekt Pěšky městem s vámi nejvíce rezonuje, nebo jestli to máte také tak, jako ona, a sice že všechny.

 • Jarmila Johnová

  jarmila.johnova@peskymestem.cz

  Více informací

  Jára Johnová, je zakladatelkou původního spolku Pražské matky, který vznikl v roce 1989. To ona byla na jeho úplném začátku a celé ty roky je nevyčerpatelným zdrojem energie. To ona byla iniciátorkou návrhu přednosti pro chodce na přechodech a ona byla u toho, když se tato věc dostala do zákona. Byla hybatelem pro mnoho změn, které dnes všichni bereme tak nějak samozřejmě a my si jí nesmírně považujeme. Nevíme, jak to dělá, ale mnohdy má víc energie než my, a tak se snažíme, aby se naučila více odpočívat a užívat si volného času. I tak pro nás píše velmi zajímavé články o kvalitě ovzduší v Praze, stále sleduje trendy a zprostředkovává nám kontakty s inspirativními lidmi. 

 • Květoslav Syrový

  Autorizovaný dopravní projektant

  Více informací

  Slávek je zkušeným projektantem, bez něhož bychom nemohli realizovat naše projekty v takovém rozsahu a kvalitě. Nebojí se navrhovat neotřelá a inovativní dopravní řešení a umí je obhájit v jednání s úřady.

 • David Pfann

  pfann.david@gmail.com

  Dopravní studie pro Bezpečné cesty do školy

  Více informací

  David je urbanista, který se v roli speciality na udržitelnou dopravu podílí na řadě projektů infrastruktury ve městech. S námi spolupracuje hlavně v rámci projektu Bezpečné cesty do školy. Zpracovává pro nás dopravní studie pro okolí škol. Dává mu totiž smysl věnovat se i menším a rychle realizovatelným projektům, které ale zlepšují život ve městě pro spoustu lidí. Baví ho i různorodost práce – od organizování dětí ze škol až po jednání s vedením města.

 • Petr Kohout

  Dopravní studie pro Bezpečné cesty do školy

  Více informací

  Petr Kohout je dopravní projektant a zpracovává pro nás dopravní studie na zklidnění dopravy v okolí škol v rámci našeho dlouholetého programu Bezpečné cesty do školy.

 • Martin Šemík

  Dobrovolník, portál Chodcisobe.cz

  Více informací

  Martin je náš skvělý dobrovolník. Chodí rád po Praze pěšky, zajímá se o její historii a všímá si překážek nebo míst, kde chodcům hrozí nebezpečí. Pomáhá nám s provozem portálu www.chodcisobe.cz, kde informuje nejen o těchto problémech, ale i o zlepšeních, kterých se podařilo díky portálu dosáhnout.

 • Zuzana Vraná

  architektka

  Více informací

  Jsem architektka se zájmem a o veřejný prostor a o detail. Ráda ve městě chodím pěšky a jezdím na kole a sleduju jeho proměny, baví mě neokázalá jemná řešení, která přinesou výrazné zlepšení. Chtěla bych, aby bylo prostředí měst živější, příjemnější a přátelštější hlavně ke zranitelnějším lidem – k chodcům, seniorům, dětem… Proto mám radost, když se můžu díky Pěšky městem na něčem takovém podílet, dává mi to velký smysl.

 • +

  Vy

  Máte chuť změnit něco ve vašem městě?

  Přidejte se k nám