• Petra Syrová

  petra.syrova@peskymestem.cz

  předsedkyně

  Více informací

  Předsedkyně Petra Syrová je nesmírně pečlivý člověk, bez kterého bychom nemohly pomýšlet na žádný z grantů, na který jsme kdy dosáhly. Řeší právní otázky, drží pohromadě program spolku a sleduje dopad projektových aktivit. Bez ní by dnešní spolek vůbec nebyl a jen díky její energii a píli se posouváme dál.

 • Blanka Klimešová

  blanka.klimesova@peskymestem.cz

  Bezpečné cesty do školy

  Více informací

  Blanka je hlavou i rukama projektu Bezpečné cesty do školy  To ona dokáže spolupracovat nablízko s dětmi, učiteli, projektanty, architekty, městskými úředníky i policisty v podstatě naráz a výsledkem jsou unikátní, dopravně zklidňující studie pro okolí zapojených škol. Veškerá její práce směřuje k tomu, aby děti nemusely před školami uskakovat autům a aby jejich cesty byly bezpečnější i zdravější. 

 • Marie Čiverná

  marie.civerna@peskymestem.cz

  Pěšky do školy

  Více informací

  Marie je mozkem i srdcem projektu Pěšky do školy a neexistuje otázka, kterou by nedokázala zodpovědět a není překážka, kterou by nebyla připravena zdolat. I proto je tenhle projekt tak oblíbený u dětí i u škol samotných, ona tomu totiž dá všechno. 

 • Štěpánka Trnková

  stepanka.trnkova@peskymestem.cz

  Chodci sobě, klub dárců

  Více informací

  Štěpánka se stará o komunitu, která vznikla kolem portálu a projektu Chodci sobě a o jeho další život. Má také na starosti náš neformální klub dárců a příznivců s názvem Špacírka. Moc ráda si totiž povídá s lidmi a je zvědavá na jejich příběhy o chození městem. 

 • Jana Renner

  jana.renner@peskymestem.cz

  PR a komunikace

  Více informací

  Jana je vždy připravena být k dispozici tisku a umí bleskově reagovat v rozhovorech do rádia i v televizi. Stará se o propagaci spolku v médiích a my bychom bez ní nepřežili ani jeden rozhovor s novináři. 

 • Eva Šuchmanová

  eva.suchmanova@peskymestem.cz

  Chodci sobě

  Více informací

  Eva je administrátorkou našeho i vašeho portálu Chodci sobě a to ona má ty jedinečné znalosti a kontakty na městské části i všemožné instituce, kam rozesílá podněty, které na portál vkládáte vy, naši pražští chodci. 

 • Jarmila Johnová

  jarmila.johnova@peskymestem.cz

  Více informací

  Jára Johnová, je zakladatelkou původního spolku Pražské matky, který vznikl v roce 1989. To ona byla na jeho úplném začátku a celé ty roky je nevyčerpatelným zdrojem energie. To ona byla iniciátorkou návrhu přednosti pro chodce na přechodech a ona byla u toho, když se tato věc dostala do zákona. Byla hybatelem pro mnoho změn, které dnes všichni bereme tak nějak samozřejmě a my si jí nesmírně považujeme. Nevíme, jak to dělá, ale mnohdy má víc energie než my, a tak se snažíme, aby se naučila více odpočívat a užívat si volného času. I tak pro nás píše velmi zajímavé články o kvalitě ovzduší v Praze, stále sleduje trendy a zprostředkovává nám kontakty s inspirativními lidmi. 

 • +

  Vy

  Máte chuť změnit něco ve vašem městě?

  Přidejte se k nám