Bezpečné cesty do školy ‒ začínáme na třech nových školách 

Program Bezpečné cesty do školy se letos setkal se značným ohlasem. Obzvláště nás těší, že se k nám vrací „staré školy“, které chtějí na dopravní situaci dále pracovat, zhodnotit opatření, která se podařila v jejich okolí zrealizovat, a zkusit ještě něco dalšího, nového. Nebylo snadné vybrat pouhé tři školy. Všechny přihlášené by si zasloužily pozornost a jejich děti bezpečnější a zdravější prostředí.   

V rámci výběru jsme zohledňovali potřebnost bezpečnější infrastruktury v okolí školy, ale také možnost dosáhnout realizace navržených opatření a jejich přínos pro širší okolí školy. V tomto roce budeme na bezpečnějších cestách do školy pracovat společně se ZŠ Mikoláše Alše v Suchdole, ZŠ profesora Švejcara v ModřanechNěmeckou školou v Jinonicích. 

Co bude dál?

U některých z přihlášených škol, kterým se bohužel v letošním ročníku nemůžeme věnovat s celým programem Bezpečné cesty do školy, se jako řešení nabízí jednodušší změny organizace dopravy jako např. školní ulice. S osvětou a motivací dětí i rodičů podle našich zkušeností dokáže pomoci i zapojení školy do akce Pěšky do školy.  Se školami, které již programem v minulosti prošly a chtěly by aktualizovat školní plány mobility, bychom rádi dále spolupracovali a pomohli jim hledat vylepšení. Právě v dlouhodobé práci a udržování kontinuity tématu aktivní dopravy vidíme největší smysl. 

 

Realizaci programu podporuje hl. m. Praha

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás