Pěšky do školy a Pěšky i bez školy – konec a nový začátek

Start 3. ročníku akce Pěšky do školy jsme záměrně posunuli až na 21. září, aby měly školy čas adaptovat se po jarní pauze na nový školní rok. Do akce se letos zapojilo 59 škol a do paralelní rodičovské výzvy mnoho aktivních rodičů. Motivujeme aktivní rodiče, aby své děti doprovázeli ráno pěšky do školy a cestou dokumentovali své zážitky. Uplynuly pouhé 3 týdny, 14. října musely školy opět zavřít své brány. Plánovaný konec akce je sice až 26. října, ale děti se už druhý týden učí doma. Tato situace nás všechny staví před mnohé životní výzvy. K jejich zdolání potřebujeme hlavně zdraví!

Naší reakcí na zavření škol je výzva Pěšky i bez školy, která plynule navazuje na zmíněnou rodičovskou výzvu. Zatímco zapojené školy už nám začínají posílat své výsledky k vyhodnocení, rodičovskou výzvu prodlužujeme až do 31. října. Své příběhy a akční fotky můžete, milí a odvážní rodiče, posílat do 8. listopadu (včetně) na tuto adresu marie.civerna@peskymestem.cz. Bylo by nám líto, kdyby úžasné ceny, které jsme pro vás letos nachystali, přišly na zmar!

Rodičovskou výzvu prodlužujeme až do 31. října.

Hlavní cena jsou hodinky Applewatch! Těšit se můžete také na vouchery do Papelote a do dílny Maříž, na zdravé mlsání od LifeFood a od Cvičinky nebo na setkání s Margit Slimákovou, která vám představí svůj kurz Jídlověda

A v neposlední řadě se těšte na všechno to skvělé, co s dětmi pěšky (i bez školy) ještě zažijete. Jde to i bez školy. Namísto pěšky do školy se zkusme zaměřit na to, co se děti mohou naučit venku, a udělat z toho pěkné fotky.

Chceme zároveň ujistit všechny účastníky výzvy, že na tyto fotky se těšíme stejně jako na ty z vašich pěších cest s dětmi do školy. Hlavu vzhůru a pěšky do toho! Zkusme v této době podnikat cesty pěšky o to víc a častěji, čím je k nim méně pravidelných příležitostí…

Chodíme v tom společně! 😊

Partneři soutěže:

 

Kampaň Pěšky do školy podporuje hlavní město Praha.

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás