Město očima chodce – staňte se lektory nového workshopu

Workshop Město očima chodce, který připravujeme od začátku tohoto roku, se dostává ke svému prvnímu finále. Workshop jsme již otestovali na dvou školách, jedné základní a jedné střední, a jeho první podoba bude připravena k použití na žácích 2. stupně základních a středních škol, kterým pomůže nalézat odpovědi na tyto a mnohé další otázky:

 

• Jaká je hodnota veřejného prostoru a využíváme ho naplno?

• Jak ovlivňuje urbanistické uspořádání města naši volbu dopravy? 

• Proč je důležité podporovat, aby se lidé mohli pohybovat po městech co nejvíce pěšky?  

• Co je město krátkých vzdáleností? 

• Může obyčejný jednotlivec ovlivnit podobu města? 

Dne 13. 9. 2003 se v Centru současného umění DOX koná celodenní školící seminář pro učitele a lektory ze vzdělávacích organizací a tímto bychom Vám rádi nabídli možnost se semináře účastnit. Seminář povede autor workshopu Osamu Okamura a metodička programu Nina Rutová. Účastníci obdrží na konci semináře certifikát, který je bude opravňovat k realizaci workshopu s jejich žáky a žákyněmi. Podmínkou pro účast na semináři je, aby účastníci po absolvování školení zrealizovali pilotní projekt ve svých institucích a poskytli nám zpětnou vazbu nejlépe do 30. 11. 2023. Po zapracování připomínek od nás obdrží kompletní metodiku, která jim bude sloužit jako podrobný průvodce workshopem.

Přihlášení

Svůj zájem o školící seminář napište na adresu petra.syrova@peskymestem.cz a my Vám obratem potvrdíme přihlášení a pošleme podrobnější informace.

Více informací o workshopu naleznete na našich stránkách, a také v rozhovoru se autorem workshopu Osamu Okamurou pro časopis Pro města a obce.

 

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí a nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP. Dále jej podpořili:

   

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás