V jarní pěší výzvě jsme nachodili přes 20 000 kilometrů – z Čech do Hollywoodu

Celkem 38 týmů z 22 různých škol, tj. cca 800 dětí se přihlásilo do naší dubnové výzvy Zachraň klima s Onl@jnem! S podtitulem „krok sem, krok tam, planetě pomáhám“ jsme děti inspirovali k aktivnímu přístupu k životnímu prostředí a pro školy byly připraveny i speciální pracovní listy Klima a doprava.

Všechny zaznamenané nachozené kilometry jsme nyní převedli na ušetřené CO2. Všechny děti ze všech týmů dohromady nachodily 21 107 km, cože je vzdálenost z České republiky do Hollywoodu. Benzínové auto by na této vzdálenosti vyprodukovalo přes 3 tuny CO2, to je třeba jako krychle se stranou 11,5 m nebo 154 000 nafouknutých balónků. Průměrná roční uhlíková stopa obyvatelky či obyvatele České republiky je 12 tun CO2 ekv. Je to skvělý výsledek a už teď se těším na září na podzimní výzvu Pěšky do školy!

Gratulujeme výhercům:

  • ZŠ T. G. Masaryka, 4. A Kutná hora
  • ZŠ Věžnice
  • ZŠ Jeseník

Děti, které chtěly soutěžit o věcné ceny, jsme zároveň vyzvali k přípravě videí, v nichž svůj vztah k přírodě i své škole a chůzi osvětlí. Drobnějším dárkem poté oceníme každou ze zapojených škol. Některé školy dokonce zapojily více tříd, obzvláště chválíme ZŠ Jeseník, ze které se přihlásilo 13 tříd (dobře vy). Mezi knižními dárky nechybí ani Desatero fair-play od naší ambasadorky – elitní lyžařky Šárky Strachové (dříve Záhrobské). Ta připravila specializovaný akreditovaný seminář i pro pedagogy 1. stupně na své klinice Vo2max.

25. května spouštíme výzvu do naší hlavní, zářijové výzvy Pěšky do školy. Takže děti (a rodiče), ŽHAVTE BOTY. Ať je vás zase o fous víc než vloni, kdy vás bylo přes 70 000!

Přepočet vaší uhlíkové stopy si můžete spočítat na https://www.mojeco2.cz/

 

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás