Třídy si v Pěšky do školy vychodily senzační ceny

Díky akci Pěšky do školy se školákům a jejich rodičům opět otevřely školní ulice a okolí škol. Letos se do akce Pěšky do školy přihlásil rekordní počet 61 škol z celkem 35 obcí. Na 8000 dětí z celkem 321 tříd v souhrnu zažily 358 pěších dnů. Situaci po třech týdnech sice zkomplikovalo uzavření škol, všechny zúčastněné třídy ale nepřízeň osudu zvládly na výbornou a těší se našemu upřímnému obdivu. Vítězné třídy se v předchozích dnech dočkaly slavnostního předávání cen a už si užívají svých vychozených odměn. Přehled výsledků třetího ročníku Pěšky do školy podrobně najdete zde.

A o co všechno že se letos chodilo?

Vítězná 5. A ze ZŠ Pod Žvahovem z Prahy 5 dostane hlavní cenu, kterou pro tuto třídu na míru vyrábí keramická dílna Maříž. Bude to unikátní diplom, který dětem zároveň připomene, zda přišly do vyučování včas 😊 Aby čekání na tuto unikátní cenu ubíhalo rychleji, dostaly děti mlsání od Cvičinky, lahve od Yedoo a na ukrácení dlouhé chvíle knihy: oba díly Prašiny a Retrohraní.

Na stříbrném stupni vítězů stanula 5. A ze ZŠ Písnická z Prahy 4. Třída si pochutnala na kilové cihle od Cvičinky, ve volných chvílích se začte do obou díly Prašin nebo si zpestří přestávky Retrohraním. Rodiče dětí jistě potěší vouchery do papírnictví Papelote.

ZŠ Pod Žvahovem zabodovala také na 3. místě – bronz získala tamní 1. B. Děti dostaly knihy a pexeso ze série Lichožrouti, při čtení a hraní si zamlsají dobroty od Cvičinky.

Do první pětice se na 4. místě probojovala 7. B ze ZŠ Modřice u Brna, která si vychodila oba díly Prašiny, reflexní doplňky na své další pěší výpravy a dobroty od Cvičinky.

Na 5. místo se prochodila 4. B ze ZŠ Písnická. Ta dostala reflexní doplňky, tyčinky od Cvičinky, knihy Záhada hlavolamu a První-statečné-jedinečné. Tu dětem – přímo během předání cen – věnováním na míru opatřila autorka knihy Jana Renner. Rodiče dětí potěší vouchery do papírnictví Papelote.

Další pětice oceněných tříd se podělila o knižní ceny, o reflexní doplňky a o zdravé dobroty od Cvičinky. Všechny třídy se shodly, že chodit pěšky do školy je zábava a dobrodružství nejen během akce, a tak děti trénují dál, aby příští rok vyhrála právě ta jejich třída 😉

Ocenili jsme také paní učitelku Ilonu Fibichovou ze ZŠ U Tyršovy školy v Praze – Jinonicích za její aktivity a za podporu dětí v pěších a enviromentálních projektech. Její další práci zpříjemní Pedagogický diář, který věnovalo papírnictví Papelote.

Potěšující je, že letos se do akce Pěšky do školy zapojily také mateřské školy. Z nich nejúspěšnější byla třída Veverky z MŠ K Roztokům na Praze 6 – Suchdol. Děti si vychodily Lichožrouty a už si užívají společné hry.

Cílem akce Pěšky do školy jsou bezpečné ulice pro chodce. Prostor před školami se díky této akci z nepřehledných parkovišť mění v prostor, kde si hrají děti a povídají rodiče. Děti, které chodí pěšky, snáze chápou pravidla silničního provozu a díky tomu se dříve osamostatní.

Lékaři, imunologové a odborníci na výživu vyzdvihují význam chůze. Ta je nám – lidem – přirozená. Chůze spaluje tuky, okysličuje mozek, posiluje imunitu, pomáhá nám zůstat zdraví a v dobré náladě. Po nemoci je chůze nejlepší způsob rekonvalescence. Chůze zůstává tím nejlepším způsobem dopravy na krátkou vzdálenost. Ukazuje se, že kromě benefitů pro zdraví fyzické má chůze nesporné výhody pro zdraví psychické. Procházka na čerstvém vzduchu je (s ohledem na současnou situaci) ta nejúčinnější duševní hygiena.

Partneři soutěže:

Kampaň Pěšky do školy podporuje hlavní město Praha.

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás