Rodičovská výzva akce Pěšky do školy zná své vítěze

Do 3. ročníku akce Pěšky do školy, která se rozběhla v pondělí 21. září, se zapojilo rekordních 59 škol. A do rodičovské výzvy, která je její nedílnou součástí, se – k naší upřímné radosti – registrovalo mnoho aktivních rodičů. I letos jsme motivovali rodiče, aby své děti doprovázeli ráno pěšky do školy a cestou zaznamenávali své společné zážitky.

Po pouhých třech týdnech trvání akce se ale brány škol opět musely uzavřít. Plánovaný konec akce jsme proto z 26. října posunuli a rodiče jsme motivovali dál, a to variací na dané téma, tedy výzvou Pěšky i bez školy. Bylo nám líto, aby úžasné ceny a odměny přišly na zmar! Rodiče zůstali akční i nadále a své zážitky a akční fotky nám posílali nakonec až do 8. listopadu, za což všem moc děkujeme.

Všechny zážitky a dobrodružství společných cest pečlivě prošli a vyhodnotili všichni členové našeho týmu. Bylo to těžké rozhodování a někdy jsme se neubránili ani dojetí.

Vítězem rodičovské výzvy se stala paní Mira P., která získává nejlákavější cenu: chytré hodinky Applewatch .
Na 2. místě se umístila paní Alena Š., která se může těšit na osobní setkání s Margit Slimákovou v rámci jejího kurzu Jídlovědy .

Na 3. místě se umístila paní Zdeňka J., která dostane jeden z originálních diářů od českého papírnictví Papelote.
Do keramické dílny Maříž se podívají i se svými dětmi výherkyně paní Jarmila M. a paní Hana L., které se umístily na 4. a 5. místě.
Nasazení soutěžících bylo veliké a chtěli jsme jich proto ocenit co nejvíce.
Všichni ocenění se proto mohou těšit na zdravé dobroty od LifeFood!
Gratulujeme nejen výhercům, ale všem soutěžícím!

 

I když rodičovská soutěž skončila, naše výzva k cestám pěšky, kdykoliv je to možné, pokračuje dál. Ve středu 18. listopadu se do školy vrátí jen prvňáčci a děti 2. ročníků základních škol, pro zbývající většinu dětí je ale návrat do lavic zatím stále v nedohlednu. Pro tyto školáky recyklujeme nápad jedné maminky, jak se připravit na on-line učení ranní procházkou, který jsme nazvali Pěšky do on-line školy. Každý den tato maminka se svými dětmi absolvuje půlhodinovou procházku z kopce a do kopce, aby se děti pořádně zadýchaly, provětraly si plíce a prokrvily mozek. Po návratu domů jsou děti veselé, svěží a výuku u počítače zvládají mnohem lépe. Je to jedna z možností, jak se namísto cest pěšky do školy udržet v kondici a pobývat co nejvíc venku.

Proč? Protože ráno dělá den!
A chodíme v tom společně… 😊

 

Partneři soutěže:

Kampaň Pěšky do školy podporuje hlavní město Praha.

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás