Profesor Carlos Moreno vystoupí v Urban Talks

Univerzitní profesor a vědec, autor konceptu patnáctiminutového města.
Profesor Carlos Moreno je zvláštním vyslancem pro Smart Cities u starostky města Paříže a vědeckým ředitelem Ekonomické fakulty Univerzity Paříž 1 Panthéon-Sorbonne. Je známý díky svému konceptu „Smart Cities“ a je průkopníkem tzv. „patnáctiminutového města“, jež ovlivnilo přeměnu měst na celém světě.

Carlos Moreno obdržel v roce 2019 Medaili za prozíravost od Francouzské akademie architektury, v roce 2021 ocenění Obel Award. Získal uznání jako vědec s inovativním myšlením, průkopnickým dílem a unikátním přístupem k problémům měst. Působí též jako vědecký poradce národních a mezinárodních osobností na nejvyšší úrovni. Svou výzkumnou činností se podílí na řešení stěžejních témat mezinárodního významu, přináší inovativní pohled na město a nabízí řešení problémů, s nimiž se města, metropole i rozsáhlejší území ve 21. století potýkají.  

Urban Talks, 13. 4. 2022 v 19 h, CAMP 

Za patnáct minut do práce, na nákupy, za zábavou i domů. To je koncept, který v současné době hýbe světem urbanismu a je skloňován na radnicích od Paříže po New York. Jak přesně se dá naplánovat 15minutové město? A jak si v tomto ohledu stojí Praha?  

O tom všem budeme diskutovat s profesorem Morenem, který přijal naše osobní pozvání do Prahy, a to v prostorách pražského CAMP. Jeho přednášku o patnáctiminutovém městě jste měli možnost shlédnout ze záznamu dne 21. října 2021 na námi pořádané mezinárodní konferenci Pěšky městem. Očekávaná přednáška bude více zaměřena na Prahu a její příležitosti i překážky v přeměně v město krátkých vzdáleností. Svou osobní účast potvrdili i pražský primátor MUDr. Zdeněk Hřib a 1. náměstek primátora doc. Ing. arch. Petr Hlaváček, kteří akci též zahájí.

Přednáška bude probíhat v angličtině a bude simultánně tlumočena. Vstupné je zdarma a na akci se můžete registrovat zde. 

Workshop: Rozvoj Prahy očima Carlose Morena  

Pro  architekty, urbanisty, dopravní projektanty a úředníky, kteří chtějí získat praktické informace o tom, jak promítnout principy Morenova konceptu do projektování a studií, je určen dvouhodinový workshop, který se bude konat dne 14. 4. 2022 od 9:30 do 11:30 ve vzdělávacím centru Sněmovní 7 pod záštitou RNDr. Martina Bursíka, předsedy Komise Rady hl. m. Prahy pro udržitelnou energii a klima. Přijďte si poslechnout, jak profesor Moreno vidí záměry pro lokality PragovkaBubny-Zátory a Nákladové nádraží ŽižkovZájemci se mohou registrovat zde. 

Setkání s primátorem Zdeňkem Hřibem a akademickými pracovníky 

Během návštěvy Prahy se Carlos Moreno osobně setká s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem i s kolegy z akademické obce. 

 

   Partnerem akce je:

       

 

  Za finanční podporu děkujeme:

           

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás