Portál Chodci sobě si získává stále větší důvěru

Máme radost, že jsme na portálu Chodci sobě zaznamenali nárůst počtu nových zadavatelů o téměř 15 % a počtu nových podnětů o více než 30 %. Je skvělé, že roste také počet podnětů, které se díky portálu daří zlepšit nebo vyřešit.

Chodci sobě v letošních číslech:

Počet nových podnětů: 101

Počet nových zadavatelů: 50

Počet vyřešených podnětů: 65

Počet aktualizací podnětů: 130

Mezi nejčastější závažné podněty patří problémy s parkováním na chodníku, v zákazech stání a v pěších zónách. Některé z těchto podnětů se daří zlepšit instalaci antiparkovacích sloupků, které v červnu v ulici Holandská instalovala například Praha 10. V každém takovém případě vždy doporučujeme volat městskou policii na čísle 156 a v případě parkování zásilkové služby využít možnost obrátit se na zaměstnavatele řidiče.

Prostřednictvím platformy spojujeme síly také se spolky, které v Praze pečují o své okolí. Poskytli jsme poradenství například panu Petru Štádlerovi, předsedovi spolku Probuďme Nusle, kterému se s naší pomocí podařilo vyjednat, že přechod v ulici v Horkách nebude zrušen.

Trápí vás bezpečnost na přechodu, auta parkující na chodníku nebo víte o jiném nebezpečném místě při vašich každodenních pěších cestách? Navštivte náš web www.chodcisobe.cz a staňte se zadavatelem. Je to jednoduché, vyfotíte místo, které chcete zlepšit, nahrajete fotografii, popíšete problém a lokalizujete jej na mapě. Váš podnět zašleme kontaktní osobě v příslušné městské části a vy stav řešení podnětu sledujete on-line.

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás