Jak se rodičům líbí nové přechody u ZŠ Nepomucká

ZŠ Nepomucká s námi prošla projektem Bezpečné cesty do školy v roce 2015. V prosinci 2021 byla dokončena úprava již druhé křižovatky poblíž této školy. Zeptali jsme se rodičů, co si o úpravách myslí.

Dotazník vyplnilo 67 rodičů, naprostá většina je s úpravami spokojená a vítá jejích přínos k bezpečnosti i kvalitě veřejného prostoru. 19 % rodičů uvedlo, že se díky úpravám nebojí pouštět děti do školy samotné, jeden rodič odpověděl, že už nejezdí autem až před školu.

Přechod před školou

 

Přechod byl upraven již v roce 2020. Došlo k celkové rekonstrukci ulice, přechod je nově na zvýšeném prahu, parkování se přesunulo na pravou stranu ulice, takže parkující auta nebrání dětem a řidičům, aby se dobře viděli. Sloupky na chodnících znemožňují parkování a vjíždění na chodník. Rodiče přechod hodnotí jako přehlednější, hlavně díky odstranění parkovacího pásu blíže ke škole, a bezpečnější, díky zpomalení projíždějících vozidel. Oceňují zvýraznění toho, že se jedná o důležitý přechod i celkový estetický přínos pro veřejný prostor.

Dětem se lépe přechází.

Křižovatka Pod Školou x Slávy Horníka

Rekonstrukce byla dokončena před Vánoci 2021 společně s opravou rozvodu plynu. Celá křižovatka je řešená jako zvýšená, díky vytažení nároží a rozšíření chodníků se zkrátily přechody pro chodce. Chodníky jsou opatřeny litinovými sloupky. Rodiče vítají zpomalení projíždějících vozidel (byť jej občas vnímají jako nedostatečné), přisvětlení přechodu, celkový vzhled prostoru a posunutí zastávky blíže ke škole.

Líbí se mi, že už tam neparkují auta a místo je přehlednější.

Děkujeme MČ Praha 5, TSK, Magistrátu hl. m. Prahy i škole a rodičům za spolupráci. Společně děláme schůdnější a bezpečnější město.

 

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás