Bezpečné cesty do školy opět bodují!

Ukázka realizace z dopravní studie pro BCŠ – úprava prostoru před ZŠ Sázavská, foto PM

Pracovní skupina BESIP při Magistrátu hl. m. Prahy pro letošní rok vybrala 30 návrhů a žádostí na úpravy dopravního prostoru, které postoupí do dalšího kola – koncepčně se k nim vyjádří Institut plánování a rozvoje HMP a pak už nic nebude bránit tomu, aby TSK připravilo podrobnou projektovou dokumentaci a pustilo se do realizace.

Tímto výběrem prošlo i 9 míst, na která upozornily děti v rámci našeho programu Bezpečné cesty do školy (BCŠ). Tři rekonstrukce se začnou připravovat v okolí ZŠ V Remízku na pražském Barrandově, zlepšení se dočkají také dva nebezpečné přechody v blízkosti ZŠ Hostivař a dvě místa v ulici Osadní, kde pracovaly děti ze ZŠ Tusarova v Praze 7. Rekonstrukce se snad konečně dočká i nepřehledné parkoviště na křižovatce ulic Topolová x Macešková x Karafiátová, které jako nejvíce nebezpečné vyhodnotili v projektu BCŠ na ZŠ Švehlova již v roce 2012, a křižovatka ulic Na Terase x Prácheňská z BCŠ v ZŠ Ďáblice v roce 2016.

Dále nás těší, že se do výběru dostala i některá místa z portálu Chodci sobě – např. křižovatka Hostivařská x U Břehu, Geologická x Slavínského, Koněvova x V Jezerách, Štěchovická x Žermanická či chybějící přechod na tramvajovou zastávku u křižovatky Koněvova x Jeseniova.

Celkový rozpočet pro všechny schválené projekty je 41 800 000 Kč.

Vybrané lokality:

Zdroj: MHMP

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás