Bezpečné cesty do školy: nové dopravní opatření u ZŠ Barrandov II

Úprava vodorovného značení a instalace dočasného dělicího ostrůvku na křižovatce Voskovcova x Wassermannova, 2017, BCŠ na ZŠ Barrandov II, foto B. Tesková

Jsme potěšeni, že došlo k první úpravě dopravního prostředí v okolí ZŠ Barrandov II, která se v minulém roce zapojila do našeho programu Bezpečné cesty do školy. Křižovatka Voskovcova X Wassermannova byla jedním z míst, která děti zmiňovaly v dotazníkovém šetření jako nebezpečná. Návrh jejího řešení si MČ Praha 5 objednala přímo u dopravního projektanta Ing. K. Syrového. Bezpečnost křižovatky se podařilo vylepšit díky úpravě vodorovného značení a instalaci dočasného dělicího ostrůvku na přechodu pro chodce.

Nová klec na kola a koloběžky u školy, foto B. Tesková

Dále se na škole podařilo instalovat klecové stání na kola a koloběžky, které bylo vybudováno ve spolupráci s Magistrátem hl. města Prahy a TSK. Je umístěno v prostoru za budovou školy a je k dispozici nejen žákům, ale i návštěvníkům volnočasových aktivit v tělocvičně školy nebo na sousedním atletickém hřišti. Zatím je k němu přístup bohužel jen po schodech, ale v rámci úprav plotu a prostranství za školou se snad podaří doplnit i vhodnou nájezdovou rampu.

Děkujeme všem, kdo se na úpravách podíleli, a těšíme se na další!

 

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás