Pěšky do školy

RODIČE – Pěšky nás to baví

Soutěže se mohou zúčastnit všichni rodiče, kteří jsou zaregistrováni do výzvy.

Vyfoťte a popište své zážitky s dětmi cestou do školy, ať už chodíte pěšky pravidelně nebo to pro vás bude novinkou. Na ty z vás, kteří se přihlásí do 30. 6. 2021, čeká startovní balíček, který k vám doputuje prostřednictvím messengera nebo pošty.

Fotografie s textem posílejte na e-mail marie.civerna@peskymestem.cz do 30. 9. 2021. Vyhrát můžete krásné hodnotné ceny. Budeme moc rádi za vaše postřehy a pocity, které získáte během výzvy Pěšky do školy.

ŠKOLY – soutěž o třídu, která nejvíce chodí

Soutěže se mohou zúčastnit všechny školy i třídy, které jsou přihlášené do výzvy a sledují cesty do školy celý týden. Plakát do třídy k zaznamenání cest do školy a odkaz na další materiály motivační sady přihlášeným školám pošleme.

Návod, jak vyplňovat plakáty jsou uvedena v pravidlech soutěže. Při zapisování dětí do plakátků používejte prosím přezdívky či jiná označení, kvůli GDPR.

Vyplněný plakát pošlete společně s vyplněným formulářem nejpozději do 4. 10. 2021.

Sada pro školy obsahuje:

  • plakát do třídy pro zaznamenání cest do školy
  • pěší deníky pro žáky
  • plakát informující rodiče o zapojení do Pěšky do školy
  • vzory pro výrobu placek nebo samolepek
  • diplomy

 

Jak si vyrobit pěší deník?

Pěší deník je připravený ve verzi pro kluky nebo pro holky. Deník vytiskněte oboustranně na papír formátu A4. Je potřeba zvolit otáčení na delším okraji stránky. List přeložte, rozstřihněte podél naznačené linie a sešijte (při troše snahy to jde i běžnou sešívačkou). Vznikne vám sešitek A6.