Pěšky do školy

Pro školy

Chcete naučit děti více chodit pěšky a zároveň zvýšit bezpečí před školou? Pomůžeme vám s organizací pěších dnů.

Pro rodiče

Proč chodit s dětmi pěšky? Protože je to dobré pro jejich zdraví, samostatnost, vztahy i místo, kde žijí.

Třída, která nejvíce chodí

Každá cesta se počítá! Pojďte do školy pěšky, přijeďte na koloběžce či na kole a získejte zajímavé ceny. Nezáleží na tom, kolik ujdete kilometrů, ale zda chodíte pravidelně.

Přihlášeným školám pošleme motivační sadu pro sledování cest do školy.

Vyfoť zážitek

Vyfoťte a popište, co jste s dětmi cestou do školy zažili, nebo byste chtěli zažít, ať už chodíte pěšky pravidelně nebo to pro vás bude novinkou.

Na ty z vás, kteří se přihlásí do 28. 9., čeká startovní balíček, který k vám doputuje prostřednictvím messengera nebo pošty.

Co se povedlo

Pěšky do školy a Pěšky i bez školy – konec a nový začátek

Start 3. ročníku akce Pěšky do školy jsme záměrně posunuli až na 21. září, aby měly školy čas adaptovat se po jarní pauze na nový školní rok. Do akce se letos zapojilo 59 škol a do paralelní rodičovské výzvy mnoho aktivních rodičů. Motivujeme aktivní rodiče, aby své děti doprovázeli ráno pěšky do školy a cestou dokumentovali své zážitky. Uplynuly…

Číst více

Co se povedlo

Chůze je nejlepší lék!

U příležitosti znovuotevření škol zve organizace Pražské matky školy z celé ČR k registraci do dalšího ročníku kampaně Pěšky do školy, který se uskuteční na přelomu září a října 2020. Po více než dvou měsících domácího vzdělávání se děti z prvního stupně vrací do školních lavic. Během karantény si rodiny zvykly zůstávat doma, udržovat sociální odstup […]

Číst více

Naše aktivity podporují

  • finanční podpora

  • Záštita a spolupráce

  • partneři šoutěže