Pěšky do školy

Pěšky do školy 2022

306 škol a týmů, přes 72 000 dětí. Akce Pěšky do školy, která se konala v rámci Evropského týdne mobility (16. – 22. 9. 2022), meziročně ztrojnásobila počet dětí, které se do školy vydaly pěšky. Nejvíce škol se letos zapojilo z Moravskoslezského kraje, ten v rámci krajů porazil i Prahu. Hlavní město si ale podrželo prvenství v rámci měst.

Jarní výzva 2022: Onl@jnův osobák

Dubnová výzva je za námi a my vám přinášíme výsledky!
Zkušenosti ze čtvrté třídy ZŠ Antonína Bratršovského, kteří nachodili 1666,3 km:

„Celý měsíc jsme zkoušeli chodit do školy pěšky. Ve třídě vznikly různé skupiny podle lokality bydliště. S partou, která měla nejdelší trasu ke škole (2,1 km) jsem denně chodila i já. Dalšími aktivitami byly výlety s rodinou i tréninky. Akce se nám líbila. :-)“

Zkušenosti ze sedmé třídy ZŠ Ostrava – Bělský Les, kteří nachodili 2506,5 km:

„Do výzvy jsem se zapojila se svou třídou (7. ročník), která je navíc sportovní. Takže u nás se to velmi dobře osvědčilo. Žákům se to moc líbilo, dávali si společně výzvy a bylo to pro ně motivující. Často jsme se společně i setkali (třeba o velké přestávce a bavili se společně o tom a kontrolovali si nachozené km. Celkově tuto výzvu za mě i žáky hodnotím velmi pozitivně a klidně bych v ní i nadále pokračovala 🙂 Myslím, že je to skvělá motivace nejen udělat něco pro sebe ale i okolí.“

A mnoho dalších onl@jních zkušeností. Tři nejlepší třídy byly oceněny dárkovými poukazy v hodnotě 1 000 Kč do www.svether.cz a dalšími cenami.

Pěšky do školy 2021

Kampaň Pěšky do školy jsme pilotně vyzkoušeli na třech pražských školách v roce 2017. Již v dalším roce se přidalo pár mimopražských škol, v roce 2020 se zapojilo 61 základních a mateřských škol z celé ČR v roce 2021 už to bylo 94 základních a mateřských škol ze 40 obcí. Od jednodenních happeningů jsme se dostali k celoškolním projektům i na několik týdnů. Zapojené školy pro děti pořádají doprovodné projekty v podobě výtvarných, literárních nebo jiných úkolů, společných výletů, projektových dnů s dopravní tématikou apod.  Každoročně motivujeme děti soutěžemi o zajímavé ceny.

Projekt byl zpočátku podporován Ministerstvem životního prostředí, dlouhodobě jej podporuje hl. m. Praha, od roku 2021 také Fond zábrany škod. Máme záštitu MŠMT i podporu většiny krajských měst.

Jarní výzva 2021: vem Onl@jna ven!

Onl@jni se sešli opravdu různorodí, někteří byli malinkatí a vešli se do dětské dlaně, jiní byli opravdu velcí kamarádi. Děkujeme za všechny, udělali nám velkou radost a doufáme, že i zapojené děti si výlety s nimi užily.

 

Pěšky do školy 2020