Opravíme průchod!

dscn1094
Problematický průchod u ZŠ Barrandov, foto PM

Jedním z míst, které děti ze ZŠ Barrandov v okolí své školy vnímají jako nebezpečné, je průchod v budově Městské knihovny, kterým by se mohly pohodlně dostat k bočnímu vchodu do školy, kdyby se nebály do něj vůbec vstoupit. Průchod je temný, špinavý, jeho zákoutí přímo lákají k tomu, aby byl často využíván jako veřejné WC, zdržují se zde bezdomovci, narkomani i jiné sociálně problematické skupiny.

Na pracovní skupině projektu BCŠ, kde žáci představovali výsledky mapování svých cest do školy, se úpravě podchodu slíbil věnovat pan senátor Václav Láska. V říjnu opravdu proběhlo setkání, na kterém se osud průchodu řešil. Kromě pana senátora se jej zúčastnil také radní pro oblast školství Prahy 5  Vít Šolle, zástupci správce budovy Centra, a. s., zástupce odd. prevence kriminality ÚMČ Praha 5, zástupce Městské knihovny a za školu pan ředitel Holub s paní Teskovou ze Spolku rodičů V Remízku, který se dlouhodobě věnuje kultivaci veřejného prostoru v okolí školy.

dscn1104
Setkání pracovní skupiny k řešení budoucí podoby podchodu, říjen 2016, foto PM

Přítomní se dohodli, že v první etapě se v průchodu instaluje lepší osvětlení a zahradí se niky a zákoutí, což zamezí zdržování problematických osob a znečišťování průchodu. Konečná úprava prostoru proběhne v souvislosti s renovací a instalací zateplení budovy knihovny, kterou firma Centra jako správce plánuje uskutečnit v příštím roce.

Po dokončení stavebních prací se zváží možnost vymalování průchodu dětmi, průchod ba se tak mohl stát i „jejich“ prostorem.

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás