Jinak než bez auta to nezažijete!

14449843_1423459064336218_999903952225234572_n
Stánek PM na Národní třídě, Den bez aut, 22. 9. 2016, foto PM

Den bez aut 22. září znovu prokázal, že tento „bezmotorový svátek“ má smysl nejen pro propagaci městského životního stylu, v němž vedle auto-mobility patří prostor i chůzi či kolu, ale především je důležitý pro setkávání lidí a předávání informací – jinak než bez auta to totiž nezažijete. Ve svém stánku na Národní třídě jsme například navázaly kontakty s novými projektanty, architekty či zástupci veřejné zprávy, obnovily kontakty starší, seznámily se s mnoha zajímavými lidmi a potkaly se i s dávnými kamarády.

Na školách, kde momentálně probíhá náš program Bezpečné cesty do školy, zkusily děti dorazit v co největším počtu pěšky. Před ZŠ Tusarova přijel na kole fandit  i místostarosta Ondřej Mirovský, na ZŠ Barrandov oslavili pěší den společně s narozeninami známých pěšáků – hobitů Froda a Bilba Pytlíka, na ZŠ Koloděje dokonce proběhl celý pěší týden!

Informace  o programu ke Dni bez aut na Národní třídě naleznete na webu pořadatele akce, Magistrátu hl. města Prahy: http://www.cistoustopou.cz/cista-mobilita/akce/den-bez-aut-na-narodni-217.

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás