Další setkání se seniory v Praze 7

V pátek 10. 11. jsme se znovu setkali se seniory z Prahy 7, tentokrát v pečovatelském centru v Tusarově ulici. Většina účastníků bydlí přímo v bytech pečovatelského centra, ale přidalo se k nám i pár dalších obyvatel Prahy 7, kteří se s námi přišli podělit o své zkušenosti s pohybem ve veřejném prostoru z pohledu seniorů.

Všichni se ochotně pustili do práce a bylo vidět, že k veřejnému prostoru mají opravdu co říct. Dozvěděli jsme se například, že dostat se z Vltavské na Strossmayerovo náměstí s invalidním vozíkem je téměř nadlidský úkon. Senioři postrádají poštovní schránky, spolehlivé označení ulic, linky MHD, na které byli zvyklí, a samozřejmě lavičky a dostupné WC. Pro některé seniory je nemožné ujít byť i jeden blok do blízkého parku a jsou tak uzavřeni ve svých bytech, odkud se dostanou jen s pomocí pečovatelské služby.

Ke komunitnímu mapování se může přidat kterýkoliv senior z Prahy 7, a to buď účastí na některém z dalších setkání, nebo vyplněním dotazníku. Těšíme se na vaše názory.

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás