Budou děti na Barrandově a v Hostivaři chodit bezpečně?

img_0099
Předání dopravní studie na ZŠ Barrandov, foto PM

Dvě ze škol, které se v letošním roce zúčastnily programu Bezpečné cesty do školy, úspěšně předaly svým městským částem dopravní studie s návrhy na zabezpečení rizikových míst na cestách žáků.

Nejdříve se podařilo dopravní studii dokončit na FZŠ a MŠ Barrandov v Praze 5. Projektant nejenže navrhl úpravu šesti nejproblematičtějších míst v okolí školy, ale věnoval se i analýze dopravních propojení v lokalitě a plánovaným zeleným koridorům na sídlišti určeným pro cyklistickou a pěší dopravu. Studii převzal radní pro dopravu JUDr. Tomáš Homola. Městská část se k návrhům ve studii staví velmi vstřícně, místostarosta Víta Šolle na jedné z pracovních skupin vyjádřil odhodlání částečně se podílet na některých realizacích rozpočtem Prahy 5. Dopravní studii prezentovaly zástupkyně Pražských matek také panu starostovi, který ji rovněž vítá a přislíbil další spolupráci. Studii je možné si prohlédnout na stránce projektu.

V Hostivaři převzal studii zástupce starosty MČ Praha 15 pan Milan Ducko, který taktéž uvítal navrhované změny. Největší přínos projektu vidí v tom, že poukázal i na místa, která doposud nebyla považovaná za problematická. Upozornil například na nebezpečný a nedořešený přístup ke škole ze sídliště Košík, odkud do školy přichází polovina dětí a kde podrobný monitoring, který provedli sami žáci pod vedením projektanta, jasně ukazuje nevhodnost stávající dopravní i chodecké infrastruktury. Také MČ Praha 15 se chce v rámci možností aktivně podílet na realizaci navržených opatření. Studii naleznete zde.

Nyní je na obou městských částech, aby podaly na Magistrát hlavního města Prahy žádost o realizaci návrhů ze studií. Pokud město návrhy schválí, mohly by se v příštím roce začít projektovat a v tom dalším snad i realizovat.

I vy můžete přispět

Chcete dýchat ve vašem městě čistý vzduch namísto koktejlu zplodin?
A co takhle mít možnost chodit městem pohodlně a bezpečně pěšky?

Podpořte nás